Najbliższe szkolenia w tym obszarze:
DNI DZIEŃ
GODZIN GODZINA
MINUT MINUTA
SEKUND SEKUNDA
Współczesne społeczeństwa stają w obliczu wielu wyzwań, z którymi muszą się mierzyć. Jednymi z nich są radykalizacja, polaryzacja i ekstremizm mające poważne konsekwencje dla stabilności społecznej i bezpieczeństwa. Jak zapobiegać tego typu zjawiskom i reagować na nie? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych będzie można uzyskać podczas szkolenia Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego pt. „Radykalizacja, polaryzacja, ekstremizm – współczesne zagrożenia dla społeczeństwa”.
Więcej o problemie radykalizacji i sposobach przeciwdziałania jej:
przybliżenie uczestnikom zjawiska i zagrożeń wynikających z radykalizacji postaw społecznych
nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego przygotowania działań zapobiegających radykalizacji
zapoznanie uczestników z nowymi formami radykalizacji w Polsce
nabycie umiejętności rozpoznania procesu radykalizacji
poznanie kierunków prewencji i przeciwdziałania procesom radykalizacji
Kurs jest skierowany do pracowników służb społecznych, kuratorów, kadry pedagogicznej, służb mundurowych oraz wszystkich zainteresowanych tematem.
Zajęcia poprowadzi ekspert Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego w dziedzinie radykalizacji, polaryzacji i ekstremizmu, posiadający bogate doświadczenie w pracy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. To były, zrehabilitowany członek neofaszystowskich bojówek kibiców piłkarskich oraz skrajnie prawicowych grup ekstremistycznych. Większość swojego dorosłego czasu poświęcił na przeciwdziałanie zjawisku dyskryminacji, nietolerancji oraz nienawiści. Jego specjalizacja to również innowacyjne strategie wyjścia z zradykalizowanych grup (EXIT), a także inne aktywności przeciwko radykalizacji.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat radykalizacji, który powstał dzięki eksperckiej wiedzy naszego trenera:
Radykalizacja – Bunt w czystej formie.
Pytania, dyskusja
Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem wydanym przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szczegółowa oferta i program dostępne są powyżej na stronie. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy lub drogą mailową na adres szkolenia@ppbw.pl. Zapisanie się na kurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu szkoleń. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisu na szkolenie można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie lub wysyłając na adres szkolenia@ppbw.pl uzupełnioną kartę zgłoszenia, która jest również do pobrania na stronie.
Płatność za szkolenie następuje na podstawie wystawionej faktury w dniu szkolenia z 14-dniowym terminem płatności. Faktura zostanie przesłana na adres mailowy. Jeżeli życzą sobie Państwo otrzymać fakturę w wersji tradycyjnej, uprzejmie prosimy o taką informację na adres mailowy.
Tak, faktura zostanie przesłana na adres mailowy w dniu szkolenia. Termin płatności faktury to 14 dni.
Metody szkoleniowe są dostosowywane do tematyki szkolenia: najczęściej jest to prezentacja połączona z case study. Jednakże w przypadku szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa są dokonywane pokazy i demonstracje tego, jak może przebiegać atak hackerski.
PPBW organizuje również indywidualne (dostosowane do potrzeb i specyfiki danej instytucji) szkolenia. Szkolenia mogą się odbyć w siedzibie Zamawiającego. Jeżeli są Państwo zainteresowani takim szkoleniem, prosimy o kontakt.
Szkolenia online odbywają się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams, z której można korzystać z poziomu przeglądarki. Przed spotkaniem prosimy sprawdzić połączenie internetowe, aktualizacje przeglądarki oraz ewentualny dostęp do mikrofonu/kamery. Podczas szkolenia będzie dostępny czat, przez który można zadawać pytania, do czego zachęcamy.
Informacje organizacyjne są przesyłane uczestnikom na 3 dni robocze przed planowanym szkoleniem.